Dariusz Breś kreujący efekt złotej godziny plenerowymi lampami led marki Rotolight

Dariusz Breś to wszechstronny zawodowy fotograf specjalizujący się w fotografii biznesowej, eventowej, sportowej, ślubnej oraz produktowo-reklamowej. Jest także znanym i cenionym autorem  testów sprzętu fotograficznego z bezkompromisowym podejściem do jakości obrazu. W swoim portfolio posiada ogromny wachlarz prac dla znanych marek. Jednakże nieustannie poszukuje dobrych ujęć i nowych wyzwań. Pewnego dnia postanowił on przetestować plenerowe lampy światła ciągłego led marki Rotolight w trakcie sesji z modelką w „leśnym studio” pod Warszawą. Poznaj cztery kroki jakie podjął Darek w swojej sesji, aby w prosty sposób uzyskać efekt złotej godziny portretowanej pary.

Krok 1.

Załóż na lampy modyfikator Rotolight Dome Diffuser. Uzyskasz w ten sposób efekt rozproszenia światła. Jest on szczególnie przydatny w portretach, gdyż pomaga w zmniejszeniu wyraźnych cieni na twarzy modela tworząc bardziej równomierne, naturalnie wyglądające oświetlenie o łagodnym rozejściu.

Krok 2.

Rozstaw mobilne statywy oświetleniowe Compact Light Stand z lekkimi światłami led marki Rotolight na planie zdjęciowym. W tym wypadku jedna lampa AEOS 2 została ustawiona przed fotografowaną parą jako główne światło led. Drugi AEOS jako dopełniające z prawego boku, a mała lampa led w postaci NEO 3 jako kontrujące za parą.

Krok 3.

Ustaw pożądaną temperaturę barwową każdego z nich. W tym wypadku światło główne zostało ustawione na temperaturę 5500K, boczne na chłodniejsze, powyżej 5000K a kotrowe na cieplejszy kolor żółty, poniżej 4500K.

Lampy Rotolight NEO 3 i AEOS 2 zapewniają niezwykle łatwe w obsłudze, ale jednocześnie szerokie i płynne możliwości zarządzania barwą światła. Obydwa modele oferują 16,7 miliona kolorów dzięki panelom RGBWW oraz 2500 cyfrowych filtrów z gamy LEE i Rosco, które z powodzeniem zastępują tradycyjne filtry żelowe. Dzięki temu możemy szybko i sprawnie dopasować optymalnie temperaturę barwową każdej z nich i odpowiednio wkomponować je w zastane warunki oświetleniowe uzyskując oczekiwany efekt.

Krok 4.

Rozpocznij fotografowanie szukając optymalnego kadru.

Wskazówka

Wykorzystaj pełne możliwości lamp marki Rotolight, które łączą potężną moc oświetlenia ciągłego LED z możliwością precyzyjnej kontroli w czasie rzeczywistym, zapewniając jednocześnie wyjątkową opcję tworzenia efektów błyskowych poprzez bezprzewodową synchronizację HSS RGBWW. Ta kombinacja zapewnia niezrównaną elastyczność i rozległe możliwości twórcze.

Dowiedz się więcej nt. pracy Dariusza Bresia, odwiedź jego stronę internetową.

W sesji użyto: Rotolight AEOS 2 oraz NEO 3 wraz z dedykowanymi dyfuzjami Dome Diffuser oraz obiektywami Sigma Art. 85mm F1.4 DG HSM

Udostępnij: