Plastyczne, malarskie portrety Gosi Jurasz z ciągłym światłem led Rotolight NEO 3 i AEOS 2

Gosia Jurasz to fotografka specjalizująca się w dziecięcym portrecie o bardzo charakterystycznym stylu oddającym klimat dawnych lat. Kiedy kilkanaście lat temu kupowała pierwszy aparat, planowała robić zdjęcia jedynie swoim dzieciom. Dziś tworzone przez Gosię plastyczne, foto-malarskie portrety wypracowane w oparciu o dobór odpowiedniego sprzętu, miejsca, stylizacji i post produkcji są jej znakiem rozpoznawczym.

W tym przypadku Gosia zastosowała mobilne panele led marki Rotolight, które ułatwiają fotografowanie w sytuacji, gdy brakuje odpowiedniego światła dziennego. Poznaj cztery podstawowe kroki, jakie podejmuje Gosia tworząc swoje charakterystyczne portrety. Sprawdź jak ustawić zestaw oświetleniowy w trybie światła ciągłego. Zainspiruj się i przejdź do samodzielnego fotografowania.

Krok 1


Zamontuj nową NEO 3 i AEOS 2 na statywach (w tym wypadku Rotolight Compact Light Stand). Dzięki temu, że NEO 3 i AEOS 2 to lekkie lampy led, proces ich instalowania jest niezwykle prosty nawet dla jednej osoby.

Krok 2


Ustaw statyw z głównym źródłem światła (w tym wypadku AEOS 2) przed modelem, nieco z prawej strony, nad jego głową.

Krok 3


Ustaw światło dopełniające (w tym wypadku NEO 3) po lewej stronie modela pod kątem 45 stopni.

Krok 4


Włącz obydwa światła, dostosuj ich temperaturę barwową wg potrzeb i wykonaj zdjęcie testowe.

Wskazówka


Niewielkich rozmiarów Rotolight AEOS 2 i NEO 3 łączy duża moc i możliwość komfortowego kontrolowania w czasie rzeczywistym oświetlenia ciągłego LED. Dzięki temu korygując nieco siłę i barwę ich światła możesz na bieżąco dostosowywać swoje ustawienia, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Nakładając na lampy dedykowane dyfuzje kopułkowe (Diffuser Dome) rozproszysz emitowane przez nie światło. Dzięki temu w łatwy sposób uzyskasz miękkie światło led o wyjątkowo delikatnym, portretowym rozejściu, które tworzy niezwykle naturalne cienie. Co ciekawe, panele marki Rotolight poza pracą jako studyjne światło ciągłe są również lampami błyskowymi. Wystarczy, że na aparat założysz wyzwalacz, lampę ustawisz w tryb światła błyskowego i jeśli jest to dla Ciebie wygodniejsze, możesz błyskać milionami kolorów.

Dowiedz się więcej nt. pracy Gosi Jurasz odwiedzając jej stronę internetową, profil Facebook oraz Instagram i zapytaj o jej ofertę edukacyjnych warsztatów fotograficznych.

W sesji użyto zestaw oświetleniowy: Rotolight AEOS 2 i NEO 3 wraz z dedykowanymi dyfuzjami Dome Diffuser i statywami Rotolight.

Udostępnij: