Portret w plenerze z jednym źródłem światła LED

Dariusz Breś to wszechstronny i doświadczony zawodowy fotograf, który specjalizuje się w różnych dziedzinach, takich jak fotografia biznesowa, eventowa, sportowa, ślubna oraz produktowo-reklamowa. Jest również znanym i cenionym autorem testów sprzętu fotograficznego z bezkompromisowym podejściem do jakości obrazu. Jego portfolio obejmuje szeroki zakres prac dla renomowanych marek, jednak nieustannie poszukuje nowych ujęć i wyzwań. Pewnego dnia postanowił on przetestować lampy led marki Rotolight w trakcie sesji z modelką w „leśnym studio” pod Warszawą. Poznaj trzy kroki jakie podjął Darek aby uzyskać plenerowy portret stosując wyłącznie jedno źródło światła.

Krok 1.

Zamontuj lekką i mobilną lampę LED w postaci Rotolight AEOS 2 na statywie oświetleniowym Compact Light Stand.

Krok 2.

Ustaw statyw z zamontowanym źródłem światła przed modelką, nieco z boku, pod kątem 45 stopni.

Krok 3.

Dostosuj temperaturę barwową lampy AEOS 2 na intuicyjnym i szybkim w obsłudze, dotykowym panelu lub precyzyjniej za pomocą pokręteł i rozpocznij fotografowanie.

Lampy Rotolight oferują niezwykle łatwe w obsłudze, ale jednocześnie szerokie i płynne możliwości zarządzania barwą światła. Dotykowy panel o obsługa „suwakowa” zapewnia dostęp do aż 16,7 miliona kolorów zaawansowanych paneli RGBWW, a także umożliwia korzystanie z 2500 zdefiniowanych, cyfrowych filtrów z gamy LEE i Rosco, które z powodzeniem zastępują tradycyjne filtry żelowe. Dzięki tym funkcjom, użytkownik może szybko i sprawnie dopasować optymalną temperaturę barwową dla każdej sytuacji, idealnie wpasowując oświetlenie w zastane warunki i osiągając pożądane efekty.

Wskazówka

Wykorzystaj popularny modyfikator światła Rotolight Dome Diffuser, który rozprasza światło, tworząc bardziej naturalny i delikatny efekt oświetlenia szczególnie przydatny w portretach.

Dowiedz się więcej nt. pracy Dariusza Bresia, odwiedź jego stronę internetową.

W sesji użyto: Rotolight AEOS 2 wraz z dedykowanym dyfuzorem Dome Diffuser oraz obiektywem Sigma Art. 85mm F1.4 DG HSM

Udostępnij: