Studyjne portrety Grzegorza Malinowskiego z błyskowym światłem lampy LED AEOS 2

Grzegorz Malinowski to wszechstronny artysta zajmujący się tworzeniem szeroko pojętych treści wizualnych. Specjalizuje się w fotografii modowej i portrecie beauty realizując sesje zarówno o charakterze biznesowym jak i sensualnym. W życiu zawodowym nie stroni również od fotografii ślubnej. Jest także pierwszym polskim Ambasadorem marki Rotolight.

W edukacyjnej części swej działalności Grzegorz organizuje i prowadzi warsztaty fotograficzne, na których przekazuje kluczowe aspekty pracy z modelką, ustawienia światła, organizacji planu i przebiegu całej sesji. Wyjaśnia atuty zastosowania błyskowych lamp studyjnych w trakcie swoje pracy jak i zalety jakie niesie ze sobą ciągłe światło LED.

Kompaktowe lampy LED marki Rotolight oferują unikalną możliwość skorzystania z obydwu tych rodzajów światła. Lampy AEOS czy NEO charakteryzuje duża moc i komfort kontrolowanego w czasie rzeczywistym światła ciągłego, dzięki czemu efekty ustawienia źródła światła widoczne są na bieżąco w trakcie sesji. Co, w połączeniu z unikalną możliwością zastosowania ich jako studyjna lampa błyskowa z HSS daje niespotykaną elastyczność twórczej kreacji obrazu.

Poznaj 4 kroki, w których Grzegorz realizuje studyjny portret na jednym ze swoich warsztatów „Malowanych Światłem” zainspiruj się i przejdź do samodzielnego fotografowania portretowego.

fot. Grzegorz Malinowski

Krok 1.


Rozepnij softboks paraboliczny Rotolight R90 i postaw go na statywie pod kątem 45 stopni od miejsca zajmowanego przez portretowaną modelkę czy modela.

Krok 2.

Zamontuj wewnątrz softboksa Rotolight R90 główne źródło światła w postaci studyjnej lampy LED Rotolight AEOS 2.

Krok 3.

Ustaw po drugiej stronie modelki ekran eliminujący światło wypełniające.

Krok 4.

Załóż wyzwalacz błysku Rotolight HSS transmitter na swój aparat, ustaw parametry ekspozycji i wykonaj kilka zdjęć testowych.

ISO100, 1/125 sek., F2.0, fot. Grzegorz Malinowski

ISO100, 1/125 sek., F2.0, fot. Grzegorz Malinowski

ISO100, 1/125 sek., F2.0, fot. Grzegorz Malinowski

Wskazówka

Testuj różne pozycje głównego źródła światła. Poza typowym zastosowaniem softboksa w celu uzyskania równomiernego, miękkiego portretowego oświetlenia studyjnego można oświetlić nim modelkę jedynie krawędzią światła wylewającego się z modyfikatora. W tym celu należy odwróć lampę z softboksem od modela tak, aby oświetlać nim niemalże przestrzeń przed modelką.

Dowiedz się więcej nt. pracy Grzegorza Malinowskiego odwiedzając jego stronę internetową, konto Facebook czy Instagram oraz oficjalny profil Ambasadora marki Rotolight. Zapytaj o jego ofertę edukacyjnych warsztatów fotograficznych.

W sesji użyto zestaw oświetleniowy: Rotolight AEOS 2 i softbox paraboliczny R90 wraz z dedykowanymi wyzwalaczami HSS transmitters i statywami Rotolight.

Udostępnij: